Gmail ile Para Gönderip Alma Özelliği Geldi

GOOGLE GMAİL İLE PARA GÖNDERİP ALMA ÖZELLİĞİ AMERİKA PAZARINA AÇILDI.

Google daha önce gmail masaüstü web versiyonunda hizmete açtığı para gönderip alma özelliğini mobil cihazlara entegre ederek Gmail’in Android uygulamasını sundu. Bu yeni özellikle ile artık Gmail uygulaması üzerinden para gönderip, para alınabilecek.

Güncelene gmail uygulaması üzerinde Google Wallet altyapısı kullanılıyor ve para transferi işlemleri buraya tanımladığınız kartlar üzerinden yapılıyor. Uygulama sadece para gönderme özelliğiyle değil para talep etme özellikleriyle de dikkat çekiyor. Başka bir ödeme aracı olmadan arkadaşlarınıza basit bir e-posta atar gibi para talebinde bulunmanız mümkün. Bu tarz bir özellik masa başında hesap paylaşan arkadaş çevreleri ya da birbirine para gönderen iki kişi için oldukça hayat kolaylaştıran bir çözüm. Gmail üzerinden yapılan para transferlerinin ücretsiz olması da bir diğer büyük artı olarak nitelendirebiliriz.

Gmail özelliği şimdilik sadece ABD için devreye aldı. Yani şu aşamada sadece ABD’deki kullanıcılar Gmail üzerinden para transferlerini gerçekleştirebiliyor. Google ‘ın uygulamayı farklı pazarlarda devreye alıp almayacağı ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmuyor.

Whatsapp ile iletişime geç