Mythemeshop ve Genesis WordPress Tema Karşılaştırması

Mythemeshop ve Genesis firmalarının temalarının ikisini de kullanıyorum!

Yazımın devamında,  Mythemeshop veya Genesis Framework temalarından hangisinin wordpress için daha iyi olduğuna karar verebilmenizi umuyorum.

Mythemeshop ve Genesis WordPress Tema Karşılaştırması

Dünya genelinde çalışan birçok profesyonel blogerın kullandığı temaların başında Genesis Framework’ u şiddetle tavsiye ettiklerine şahit oldum.

Genesis Framework, 2009 yılında StudioPress tarafından acemi ve uzman geliştiricilerin WordPress kullanarak inanılmaz web siteleri kurması için geliştirilmiştir.

En iyi arama motoru dostu özellikleri sunmak için akıllı tasarım mimarisiyle birlikte temiz ve optimize edilmiş bir koda sahiptir.

Başlangıçta biraz zor olsa da, WordPress blogumdaki gelişmeleri eskisine göre daha temiz ve daha hızlı hissettirdiği için gözlemleyebildim.

Genesis platformunun başarı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca, birkaç yıl önce en iyi Genesis temalarını kullanmaya başladım ve o zamandan beri çok şey değişti.

Rekabetin artmasıyla birlikte, diğer WordPress tema geliştiricileri de , süslü bir oyun yerine temiz ve hızlı yükleme yapan WordPress temaları oluşturmaya yöneldiler.

Bu nedenle Genesise rekabet doğuracak MyThemeShop doğdu.

Mythemeshop temaları hızlı , hassas, mobil duyarlı ve SEO dostu olması ile genesis’e rakip oldu. Siteniz için özel bir tasarım elde etmek için yerleşik optimizasyon, sosyal medya entegrasyonu ve esnek özelleştirme özellikleri ile bir adım öne geçti diyebiliriz.

Genesis çerçevesinden memnun olmama rağmen, blogcu arkadaşlarımın çoğu bloglarında Genesis üzerinden MTS’yi önerdiğinde , MyThemeShop’tan (Şema ve Otorite) birkaç tema denemeye karar verdim .

Genesis temaları sadece Genesis çerçevesi altında çalışsa da, MyThemeShop temaları bağımsızdır ve WordPress platformu dışında herhangi bir çerçeve gerektirmez.

İkisi hakkında bu kadar çok tartışma olmasından dolayı okuyucularımın en iyisini seçmesine yardımcı olmak için, bu iki popüler WordPress teması arasında detaylı bir karşılaştırma yapmaya karar verdim,

Böylece aralarında akıllıca bir seçim yapabilir ve tercihlerinize uygun olanı seçebilirsiniz!

Genesis Child Temalarını MyThemeShop Temaları ile Karşılaştırma

MyThemeShop Vs. Genesis Temaları – Her iki WordPress teması blog yazmak için idealdir!

Her iki platformda da mevcut temalar WordPress mimarisi için tasarlansa da, oldukça farklı.

Onlar hakkında daha iyi bilgi edinmek için, MyThemeShop & Genesis temaları arasındaki detaylı özellik karşılaştırmasını inceleyin ve kendiniz karar verin.

1. Hız

Bir web sitesi / blog oluştururken hız önemli bir faktördür. İyi yükleme hızı sadece kullanıcı dostu değil, aynı zamanda web sitenize arama motoru sıralamalarında üstünlük sağlar.Genesis temaları temiz kodlama ve tasarım sayesinde yükleme hızına gelince oldukça iyi puan alıyor. Tüm Genesis çerçevesi konsepti , yükleme hızını optimize etmeye dayanır .

Genesis çerçevesine geçmenin temel amacı aynıydı. Yaygın bir temada 20’den fazla eklentiyle, web sitesinin yükleme hızı önemli ölçüde artar.

Bununla birlikte, Genesis çerçevesine geçiş yaptığımda, aynı yükleme hızı aynı sayıda aktif eklentiyle% 50 arttı.

İşte Genesis Metro temasını kullandığım niş blogumun GTMetrix hız skoru!

genesis-metro-hız

Öte yandan, MyThemeShop temaları hız ve yaratıcılığı birleştiriyor. Tüm MyThemeShop temaları aynı MyThemeShop çerçevesini kullanır.

Bu temalar, yükleme hızını engelleyen gereksiz JavaScript dosyalarının kullanımını azaltarak temiz kodlama yöntemleri kullanılarak geliştirilmiştir.

Schema ve Socially Viral gibi MTS temaları , özellikle hızlı yüklenen doğaları için blogcular arasında popüler olan en iyi Mythemeshop temalarıdır.

Ancak, hız tamamen WordPress web sitesi için seçtiğiniz temaya bağlı değildir. Ayrıca kullandığınız barındırma sunucusuna da bağlıdır.

Bu blog için MyThemeShop’tan Schema’yı kullanıyorum; GTMetrix.com’da blog’un yükleme hızına bir göz atabilirsiniz.

şema mythemeshop vitesli

 MyThemeShop Kazanan

Sebep – Genesis, burada kendi Genesis çerçevesi için en üst seviyeye sahip olsa da, hızlı bir şekilde yüklenen WordPress teması almadığınız için MTS’nin de kazanan olduğuna inanıyorum, aynı zamanda bu konuda harika bir görünüm.

Ayrıca, özellikle Schema Vs Genesis temalarının hızını karşılaştırırsanız, Schema daha hızlıdır! 

2. SEO

SEO ayarları acemi bir blogcu için büyük bir engel olabilir. Peki, her zaman tüm temel ve gelişmiş SEO ayarları için Yoast tarafından All-in-one SEO paketi veya SEO gibi eklentileri kullanabilirsiniz.

Ancak, WordPress web sitenize bir eklenti eklemek istemiyorsanız, Genesis çerçevesi SEO ayarları için en iyisidir.

genesis-seo-settings

Bu SEO ayarları, favori üçüncü taraf eklentileri tarafından sağlananlarla aynı olmayacak olsa da, Genesis çerçevesi, tipik WordPress blogunuzu SEO uyumlu olana dönüştürmenize yardımcı olacak iyi bir iş çıkarır.

MTS temaları ayrıca dahili SEO ayarlarına sahiptir. Günümüzde, çoğu premium tema geliştiricisi , kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için SEO dostu temalar tasarlamalarına yardımcı olmak için SEO uzmanlarını işe alıyor.

Tüm MTS temaları SEO için hazır olmasına rağmen, ileri düzey şeyler için Yoast tarafından SEO veya All-in-one SEO Pack gibi üçüncü taraf bir SEO eklentisine ihtiyacınız olacak.

 Genesis Teması Kazanan

Sebep – Genesis temaları, MTS de dahil olmak üzere diğer premium temalardan çok daha gelişmiş SEO ayarlarına sahip. Genesis ile artık bir üçüncü taraf SEO eklentisine güvenmenize gerek yok!

3. Kullanıcı Dostu

WordPress kullanıyoruz çünkü kodlama ve programlamaya girmek istemiyoruz. Bu nedenle, basit bir kullanıcı arayüzü ile gelen bir temanın olması hayati öneme sahiptir, böylece blog sahibi veya yöneticisi gerekli değişiklikleri kolayca yapabilir.

Pekala, Genesis temaları biraz karmaşık çünkü kullanıcı arayüzü kolaylıkla gerekli değişiklikleri yapmanıza izin verebilir ancak gelişmiş ayarlar için biraz teknik bilgi almanız gerekir.

Siteyi bir profesyonel gibi tasarlamak için, Genesis Simple Edits, Genesis Sidebars, Menüler vb. Eklentilere ihtiyacınız olabilir.

Aksine, MTS temalarındaki kullanıcı arayüzü kullanımı o kadar kolaydır ki, teknoloji meraklısı olmayan bir kişi bile tüm temayı kendi tercihlerine göre kolayca özelleştirebilir.

Tema ayarları bölümü, blogda ihtiyacınız olan özel değişikliklerin çoğunu yapmanızı sağlar. MyThemeShop temalarının kullanım kolaylığı hakkında bir uzmanın övgü dolu sözlerini dinleyin.

 MyThemeShop Kazanan

Sebep – MTS temaları, aslında, Genesis temalarına göre daha kullanıcı dostu. Ayrıca, MTS’ye takılırsanız, her zaman size rehberlik edecek profesyonel bir uzman vardır .

4. Özelleştirme Esnekliği

Blog olarak, içerik yerleştirme ve stil oluşturma çok önemlidir.Ayrıca, blog boyunca gezinti sisteminin sağlam olması gerekir, böylece kullanıcı blogu kolayca keşfedebilir ve aradığı bilgileri alabilir.

Özelleştirme ile ilgili olarak, Genesis temaları , stil veya gezinme menülerini değiştirmek istiyorsanız, web sitesinde değişiklik yapmanıza izin vereceklerinden iyidir . Ayrıca blog temalarını Genesis temaları ile kullanıcı tercihlerinize göre değiştirebilirsiniz.

özelleştirmek-genesis-tema

Değişikliklerin çoğu varsayılan WordPress tema özelleştirme paneli kullanılarak gerçekleştirilebilirken, gelişmiş özelleştirme için Genesis basit kancalarıyla oynamak için bazı kodlama bilgilerine ihtiyacınız olabilir.

Öte yandan, MTS temaları belirli blog amaçları veya kategorileri için özel olarak tasarlanmıştır. Şekillendirmeyi değiştirebilirsiniz, ancak temel düzen aynı kalır.

Varsayılan tema düzenini, benzersiz yapmak için kısa kodlar kullanarak değiştirebilirsiniz.

özelleştirmek-şema tema

 MyThemeShop Kazanan

Sebep – MTS temaları, temel temaların Genesis temalarına göre özelleştirilmesi söz konusu olduğunda çok daha gelişmiş.

5. Duyarlılık

Dünya genelindeki toplam internet kullanıcılarının% 50’sinden fazlası, farklı web sitelerinde gezinmek için Akıllı Telefonlarını veya tablet cihazlarını kullanıyor.Bu nedenle,% 100 duyarlı WordPress temasına olan ihtiyaç son beş yılda zirveye ulaştı.

Premium tema geliştiricilerin çoğu, kullanıcıları için tamamen duyarlı ancak çekici bir WordPress teması tasarlamak için tüm çabalarını sarf ediyorlar.

Temiz kodlamaya ve basit mimariye dayanan Genesis temaları, çeşitli cihaz formatları arasında oldukça duyarlı.

MTS temaları, kullanıcıları için kullanıcı dostu% 100 duyarlı temalartasarlamalarına olanak sağlayan temiz, hafif ve okunabilir koddan da öte .

 MyThemeShop Temaları
 Genesis Temaları

Sebep – MTS ve Genesis temaları, duyarlı tasarımların mevcut taleplerini yerine getirme konusunda kazanıyor.

6. Güvenlik ve Güncellemeler

Dijital dünya yükselişe geçtiğinde, canlı web sitelerinin çoğu, bilgisayar korsanlığı, kimlik avı saldırıları ve daha birçok şey için siber saldırılara karşı savunmasızdır.

Bu nedenle, premium tema geliştiricilerin WordPress blogunuzda olabilecek her hack girişiminin risklerini ortadan kaldıran düzenli güvenlik güncellemeleri sunması hayati önem taşır.

Genesis çerçevesi, üçüncü taraf eklentilerine pek güvenmediklerinden, oldukça güvenli bir WordPress çerçevesi olarak kabul edilir. Üst düzey güvenlik uzmanı Mark Jaquith ile birlikte, Genesis temaları WordPress güvenliğinin temel prensiplerine dayanarak tasarlandı .

Ayrıca, Genesis temaları, WordPress blogunuzun güvenli ve sağlam bir şekilde çalışmasını sağlamak için WordPress’in en son sürümleriyle uyumlu olacak şekilde düzenli olarak güncellenir.

MTS temaları ayrıca en son WordPress sürümüyle rezonansa girmek için sık güncellemeler alır .

Ancak, bu temalar, güvenlik söz konusu olduğunda, Genesis temalarına yakın değildir. Açıkçası, Genesis güvenli WordPress blog için nihai seçimdir.

 Genesis Teması Kazanan

Sebep – MTS temaları da güvende, ancak MTS destekli bir WordPress blogunda hackleme girişimlerini engellemek için özel bir düzenleme yok.

7. Fiyat (Ucuz olan, MTS veya Genesis?)

Fiyatlandırma, doğru WordPress temasını seçerken belirleyici faktördür. MTS ve Genesis temaları arasındaki fiyatlandırmada büyük bir fark var.Bu savaşta Mythemeshop – Genesis temaları, bu WordPress tasarımları arasındaki fiyatlandırmada büyük bir fark olduğu için fiyatlarını karşılaştırmak en önemli şey.

Genesis’i kullanmak için, ilk önce, 59.95 $ ‘lık fiyatlı Genesis çerçevesini satın almanız gerekir . Bunun üzerine, Genesis çerçevesiyle uyumlu premium bir temaya ihtiyacınız varsa; paket paketini satın almanız gerekebilir.

Genesis çerçevesi ve Premium StudioPress Temasını içeren bir paket paketi seçtiğiniz temaya bağlı olarak en az 100 $ veya daha fazlaya mal olabilir.

Geliştiriciler ve Ajanslar, Genesis çerçevesine ve en iyi StudioPress temalarına 499,95 $ bir kerelik ücret karşılığında tam erişim sağlayabiliyor. Müşterileri için özel Genesis destekli temalar oluşturmak ve satmak için bunları kullanabilirler.

genesis temaları fiyatı

Öte yandan, MTS temaları Genesis’e kıyasla oldukça ucuz. Premium MTS temaları, her biri için 59 YTL’dir.

Geliştiriciler ve ajanslar 98 Premium WordPress teması ve diğer birçok özelliğe sahip 16 Premium WordPress eklentisi içeren paket paketini tercih edebilir.

Bu paket paketin üyeliği 87 dolar, aylık yenileme ücreti 19 dolar. MTS, Genesis’e kıyasla çok uygun maliyetlidir.

mythemeshop-temalar-fiyatlandırma

 MyThemeShop Kazanan

Sebep – Genesis temaları için, Genesis çerçevesine ihtiyacınız vardır, oysa MTS temaları için böyle bir sınırlama yoktur.

8. Diğer Özellikler

Hala WordPress için en iyi tema olan Mythemeshop veya Genesis temaları sorununa katıldınız mı? Evet ise, diğer tema özellikleri hakkındaki görüşlerimi kontrol edebilirsiniz.

Destek – MyThemeShop ( Seçimimdeki tema kişiselleştirme desteğinden büyük yardım aldım)

Kullanıcı Katılımı – MyThemeShop (Kullanıcı katılımı için blog gönderilerini profesyonel tasarımla yapabilirsiniz)

Açılış Sayfaları – Genesis Temaları (Büyük dönüşümler için çarpıcı açılış sayfası tasarımları elde edeceksiniz)

Reklam Optimize Edilmiş – MyThemeShop (MTS temalarının çoğu, Adsense veya bağlı kuruluş banner’larını mantıksal yerlere yerleştirmek için Ad-dostudur)

Sonuç – Neyi Seçmelisiniz, Genesis veya MTS?

Ücretli WordPress temasını (freebie’yi almak yerine) kullanmanın geçerli nedenlerini zaten açıkladım ve Mythemeshop temaları ve Genesis temaları WordPress blogcuları için en iyi önerim.

Genesis Framework’ün derinlemesine gözden geçirmesini yaptım, burada WordPress siteleri için tavsiye etmenin bir nedenini açıkladım.

Ayrıca Mythemeshop temalarına ilişkin ayrıntılı görüşümü yazdım ve neden MTS temalarını diğer temalara göre seçmelisiniz!

Mythemeshop – Genesis temaları karşılaştırmasına dayanarak, MTS’nin bazı faktörlerde Genesis’den daha iyi olduğunu, Genesis ise diğerlerine az da olsa yol açtığını açıkça göstermektedir.

Basit, duyarlı ve güvenli bir WordPress blogu arıyorsanız, Genesis temaları en iyi seçimdir.

Bununla birlikte, makul fiyatlarda seçim yapabileceğiniz çok çeşitli temalar ve stil seçeneklerinin yanı sıra geniş bir tema yelpazesine sahip çekici niş belirli temaları tercih ediyorsanız, seçiminiz Mythemeshop temaları olmalıdır. 

Peki, WordPress blogunuzun öne çıkması ve sallanması için hangi temayı satın almak istersiniz? Mythemeshop veya Genesis Temaları? Gereksinimlerinize göre doğru seçimi yapın ve blogculuk yolculuğunuzda yeni bir bölüme başlayın.

Whatsapp ile iletişime geç